Apple AirPods 2, Huawei FreeBuds 3 karşılaştırması!

Sosyal hayatımızda hayatımızı kolaylaştıran, teknolojinin en değerli getirilerinden biri olan ve artık vazgeçemediğimiz teknolojik aygıtlar olan bluetooth kulaklıklar sayesinde cep telefonunuzu elinizde tutmak zorunda kalmadan, bir yandan farklı bir işle meşgulken dahi görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

Bluetooth kulaklığın en büyük avantajlarından birisi de trafikte rahatça telefon görüşmesi yapabiliyor olmak. Bilindiği üzere sürücü koltuğunda seyir halindeyken telefonla konuşmak trafik cezalarını da beraberinde getiriyor. Bir yandan telefonla konuşup bir yandan otomobil kullanmanın zorluğu da eklenince bluetooth kulaklığın bu manada büyük kolaylık sağladığını söyleyebilirim. Bluetooth kulaklık kablosuz bir aygıttır ve kabloya ihtiyaç duymadan kaliteli ses transferi gerçekleştirir.

Bluetooth kulaklık almaya karar verdikten sonraki adım kulaklığı tek kulağınıza mı yoksa çift kulağınıza mı takmak istediğiniz konusundaki tercihinizi belirlemektir. Tek kulak için olanlardan alırsanız tek kulağınız açıkta olduğu için bir yandan dış sesleri de duyabilirsiniz. Kulak içi ya da çift kulak olanlardan alırsanız kendinizi dış seslerden izole etmiş olursunuz.

Kablosuz kulaklıklar uzun bir müddettir kullanımda, ama yenilenen dizaynları ve kazanılan yeni özellikleriyle bir arada bu vakte kadar hiç olmadığı kadar cazibeli hale gelmiş durumdalar. Bu nedenle son periyotta epey tanınan hale geldiler ve artık geriye dönüş yok üzere. Bluetooth kulaklıklar sundukları özgürlük ve pratik kullanımları sonucunda sadece müzikseverler tarafından değil, gün içinde etkin olarak telefon görüşmeleri yapanlar tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Şuan piyasada en çok tercih edilen markaların başında gelen Apple AirPods 2 ve Huawei FreeBuds 3 bluetooth kulaklık modellerinin teknik özellikleri;

Apple AirPods 2 (900-1000 TL)
Mikrofon: Var
Mikrofon Özelliği: Gürültü Engelleyici Mikrofon
Uzaktan Kumanda: Var

Huawei FreeBuds 3 (880 – 910 TL)
Mikrofon: Var
Mikrofon Özelliği: Gürültü Engelleyici Mikrofon
Uzaktan Kumanda: Var

Apple AirPods 2
Kulaklık Tipi: Kulak İçi
Kullanım Alanı: Müzik, Telefon
Uyumluluk: IOS, Android
Renk Seçenekleri: Beyaz

Başa dön tuşu