Facebook, hata raporu yollamayı kolay hale getiriyor

Uygulamalarda vakit zaman hatalarla karşılaşabiliyoruz ve bu yanlışların düzeltilmesi için yapabileceğini en güzel şey bunu geliştiriciye bildirmektir. Fakat kimi durumlarda bunu nasıl yapacağımız konusunda kasvetler yaşayabiliyoruz. Lakin Facebook bu durumu telefonu sallamak kadar kolay bir hale getiriyor.

Geri bildirim almak için de kullanılacak

Şirketin uygulamaya yapacağı yeni bir güncelleme ile kullanıcılar karşılaştıkları yanılgıyı Facebook’a bildirmek için telefonlarını sallamaları kâfi olacak. Bu evreden sonra kullanıcının karşısına özel bir menü çıkacak ve buradan gerekli raporları gönderebilecek. Bu özelliğin iOS uygulamasında tercih olarak eklenmişti ve artık Android ve iOS platformlarına ana bir özellik olarak eklenecek.

Bu yenilik yalnızca hata raporlamayı kolaylaştırmayacak. Örneğin çözemediğiniz bir Facebook özelliği varsa, bunu şirkete bildirmek için de kullanmanız mümkün olacak. Facebook’da çok sayıda kullanıcıdan gelen bu geri bildirimleri kullanarak kelam konusu özelliğin daha anlaşılabilir olması için değişiklikler yapacak. Raporlama özelliğinin önümüzdeki iki hafta içinde tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacağını da belirtelim.

Başa dön tuşu