Apple karma gerçeklik gözlüğü için heyecanlandıran iddia

Kimi insanlara nazaran teknoloji markaları ikiye ayrılıyor: Apple ve başkaları. Hakikaten de Amerikalı teknoloji devinin başarılarına baktığımız vakit, neden bu formda bir yaklaşım içerisine girildiği daha net anlaşılıyor.

Birçok bölümün gelişimine bakıldığı vakit, bu yükselişin Apple’ın pazara girmesiyle başladığı anlaşılıyor. Üstelik zıddı durumlar da kelam konusu. Örneğin uzun bir müddettir birçok farklı markanın eserlerini tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü bölümü hala beklenilen muvaffakiyetin çok uzağında. Lakin herkesin kabul ettiği üzere, Apple karma gerçeklik gözlüğünün pazarı sunulması bu durumu bir anda aksine çevirebilecektir.

İşte bu yüzden Amerikalı teknoloji devinin üzerinde çalıştığı gözlük, hem kesimin öbür isimleri hem de bu teknolojiye merak salan milyonlarca insan tarafından dört gözle bekleniyor. Bugüne kadar Apple tarafından hakkında çok fazla açıklama yapılmayan bu aygıt için son değerli bilgi ise, ünlü analist ve duyumcu Ming-Chi Kuo’dan geldi.

Apple karma gerçeklik gözlüğü için heyecanlandıran iddia

Kuo tarafından yapılan açıklamaya nazaran Apple, çalışmalarında büyük oranda sona geldi. Apple karma gerçeklik gözlüğünün bu yılın sonuna yanlışsız tanıtılacağını duyuran Kuo’ya nazaran bu durumun önünde ise tek bir mahzur olabilir o da düşme testleri.

Eğer savlar doğruysa, şimdi bu aygıtlar düşme testlerine karşı beklenilen sağlamlık düzeyine ulaşamadı ve bu durum da Apple’ın suratını kesiyor. Amerikalı teknoloji devi bu sorunu büsbütün çözmeden karma gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeyeceği için, şayet sorun yıl sonuna kadar çözülemezse tanıtımın 2024 birinci baharına kalabilir. Bakalım Apple cephesinden bu argümanlara yönelik rastgele bir açıklama gelecek mi?

Başa dön tuşu