Xiaomi, Mi Max ve Mi Note serilerine veda edebilir

 

Çinli taşınabilir teknoloji devi Xiaomi‘nin başındaki isim Lei Jun, kişisel Weibo hesabı üzerinden şirketin yakın gelecek için yapmış olduğu planlardan ve Mi ile Redmi modelleri için takip edilecek olan yol haritasından kelam etti.
 
CEO‘nun açıklamaları ortasında pek de sevindirici olmayan ve pek çok Xiaomi hayranını derinden üzecek bir ayrıntı yer alıyor. Xiaomi‘nin çok sevilen iki orta düzey akıllı telefon serisi Mi Max ve Mi Note ailelerine bu yıl yeni üyeler gelmeyecek. Şirketin bu kararı her iki seri için de yolun sonunun gözüktüğünün habercisi üzere görünüyor.
Mi Max ve Mi Note serilerinin akıbeti hakkında kesin yargılarda bulunmak için hala erken olsa da Xiaomi bu ikiliyi kesin halde gözden çıkaracak üzere gözüküyor. Çünkü Lei Jun‘un açıklamaları ortasında şirketin bundan sonrasında Mi serisi, Mi Mix serisi ve Meitu iştirakindeki CC serisi üzere üst düzey serilere odaklanacağı ve giriş/orta düzey aygıtların üretim ve pazarlamasına Redmi üzerinden devam edileceği yer alıyor. 

Ancak üstte da belirttiğimiz üzere şirket şimdi ikilinin akıbetine dair resmi bir açıklama yapmış durumda değil. Şayet süreç beklediğimiz üzere ilerlemezse Xiaomi, 2020 yılında Mi Max ve Mi Note ailelerinin yeni üyeleri ile karşımıza çıkabilir.

Başa dön tuşu