TikTok Mayıs ayının uygulama içi satışlarında kendi rekorunu beşe katladı

Son günlerin en tanınan görüntü oluşturma ve paylaşma platformlarından biri olan TikTok, uygulama içi satışlar konusunda epey tok gözlü bir siyaset güdüyor. Uygulamanın en uygun özelliklerini muhakkak meblağlar ödemek karşılığında elde edebilmenin kullanıcıların ilgisini azaltacağının farkında olan şirket, sadece daha büyük kitlelere ulaşmak için çabalıyor.
 
Uygulamanın içerisinde satılık görüntü efektleri, filtreler vesaire bulunmuyor yahut rastgele bir premium abonelik sistemi de yok. Sırf kullanıcılar sevdikleri yayıncılara dayanak verebilmek için çeşitli sanal ikramlar vs. satın alabiliyorlar. Bu yüzden uygulama bugüne dek gelirlerinin sırf çok küçük bir kısmını uygulama içi satışlara borçluydu.
Ancak şirketin Hindistan üzere dev bir pazara girmesiyle birlikte yavaş yavaş uygulama içi satışlar büyük bir gelir kapısına dönüşmeye başladı.
Sensor Tower‘ın hazırladığı bir rapora göre  şirketin uygulama içi satışlardan elde ettiği gelir bu yılın Mayıs ayında 9 milyon dolar civarındaydı. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bu meblağın 1,5 milyon dolar olduğunu göz önüne alırsak, TikTok’ın uygulama içi satışları tam olarak beş kat artmış durumda. Üstelik bu yılın Nisan ayındaki 7,4 milyon dolarlık gelirle kıyasladığımızda da %22‘lik artış kelam konusu.
Rapora nazaran uygulama şu ana kadar toplam 97,4 milyon dolarlık uygulama içi satışa ulaşmış durumda ve bu ay bitmeden 100 milyon dolarlık kilometre taşını geride bırakması bekleniyor.
Ayrıca açıklanan bilgilere nazaran bu yıl Mayıs ayında uygulamayı indiren kullanıcısı sayısı 56 milyon civarında ve Nisan ayındaki sayılarla kıyaslandığında uygulamaya olan rağbet %27 artmış durumda.

Ek olarak gelirlerinin en büyük kısmını reklamlar üzerinden elde eden uygulama, son günlerde daha da fazla reklam verene ulaşıyor. Şirket, ortalarında Pepsi‘nin de olduğu pek çok markayla reklam muahedeleri gerçekleştiriyor. Yani uygulamanın çok süratli halde büyüdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu