Apple Watch Series 5 tanıtıldı!

Apple Watch’ın yeni versiyonu beklendiği üzere Apple 10 Eylül aktifliği kapsamında tanıtıldı. Apple Watch Series 5‘in eski modelinin dizaynını koruduğu görüldü.

Apple Watch Series 5 tanıtıldı!

Apple‘ın 10 Eylül aktifliği kapsamında tanıtılmasının merakla beklendiği eserlerden birinin de  Apple Watch Series 5 olduğunu söyleyebiliriz. Hakkında çok fazla bir sızıntı ya da söylentinin bulunmadığı aygıt, alüminyum kaplamaya sahip ve altınaçık gri ve uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile birlikte tanıtıldı.

Yeni Apple Watch modelinin kullanıcılara büyük bir ekran sunarak eski dizaynını koruduğu görüldü. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu üzere 40 ve 44 mm kasa boyutlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Watch Series 5’in Always-On özelliği ile artık saatinizin ekranı asla kapanmayacak, böylece her saniye ekranınızı görebileceksiniz. Lakin sizin ekrana bakmadığınız vakitlerde ekran parlaklığı otomatik olarak azalarak güç tasarrufu sağlanmaya devam edecek. Bu vakitlerde ekran parlaklığını yüzde 1 düzeyine kadar düşürerek pil ömrünün 18 saate kadar kullanım sunması sağlanacak. Siz ekrana baktığınızda ise ekran parlaklığı otomatik olarak yine artacak, bu teknoloji için cihazda LTPO Retina bir ekran kullanılmış.

Ayrıca yeni Apple Watch modeli enlemboylamyükseklik ve eğim gösteren dahili pusulayı içerisinde barındırıyor olacak.

Resmi olarak 20 Eylül’de satışa sunulacak olan Apple Watch Series 5, GPS modeli 399 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulurken, hücresel bilgiye sahip olan  öteki model ise 499 dolarlık fiyat etiketi ile satış raflarındaki yerini alacak.

Başa dön tuşu