Yeni Metroid oyunu yolda: 2025 yılında çıkabilir

Pokemon, Mario, The Legend of Zelda ve Splatoon gibi oyun markaları ile bilinen Nintendo’nun başarılı markalarından bir oburu ise Metroid. Uzun yıllar firma tarafından göz arkası edilen seri, 2021 yılında Metroid: Dread ile bölüme geri dönüş yapmıştı. Bu oyun ile epey başarılı bir imale imza atan MercurySteam, şimdiden yeni bir Metroid üzerinde çalışmaya başlamış olabilir.

2025 yılında çıkış yapacağı düşünülüyor

Gerçekliği kanıtlanmış sızıntıları ile bilinen Nash Weedle, Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Weedle’a nazaran Metroid: Samus Returns ve Metroid: Dread’in geliştiricisi MercurySteam yeni bir 2D Metroid üzerinde çalışıyor ve bu oyunun 2025 yılında çıkış yapması planlanıyor. Fakat oyunun yeni bir imal mı yoksa remake mi olacağı şimdi belli değil.

Yeni Metroid oyununun 2025 yılında çıkması, üretimin Nintendo’nun yeni jenerasyon konsolu için hazırlandığına da işaret ediyor olabilir. Nintendo’nun önümüzdeki bir yıl içerisinde yeni jenerasyon konsolunu tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor bu da oyunun sadece o konsola çıkış yapabileceğine işaret ediyor. Lakin Retro Studios’ın geliştirdiği Metroid Prime 4 Nintendo Switch için geliştiriliyor ve proje hakkında önümüzdeki aylarda yeni açıklamalar gelecektir.

Başa dön tuşu