Apple, yeni HomePod mini planlarını rafa kaldırmış olabilir

2018 yılında Apple tarafından piyasaya sürülen HomePod, periyodunun en yetenekli mesken aygıtlarından biri olmayı başarmıştı. Bunun çabucak akabinde yoluna daha küçük ve uygun fiyatlı HomePod Küçük ile devam eden Cuppertino devi, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir tanıtımla yenilenen HomePod modelini duyurdu. Artık Bloomberg, Apple’ın HomePod Küçük planları hakkında birtakım enteresan ayrıntılar paylaştı. 

HomePod Küçük rafa kaldırılmış olabilir

Bugün Bloomberg tarafından paylaşılan yeni bir raporda Apple analisti Mark Gurman, şirketin yeni bir HomePod Küçük modeli planlamadığını söyledi. Bilindiği üzere Apple, HomePod Küçük için paylaşılan yeni güncellemede, aygıtın piyasaya çıkışından bu yana sahip olduğu bâtın bir sıcaklık ve nem sensörünü etkin hale getirdi. 

Bu nedenle Apple’ın gelecekte piyasaya sürülecek bir HomePod Küçük yerine, mevcut versiyona farklı özellikler kazandırması daha muhtemel görünüyor. Ayrıyeten 2.nesil HomePod’un mevcut küçük versiyondan farklı özellikler sunmadığını da belirtelim.

Yeni HomePod Küçük rafa kaldırılmış olsa da, sızıntılar Apple’ın farklı konut eserleri üzerinde çalıştığını gösteriyor. Çünkü Ağustos ayında Mark Gurman, şirketin Apple TV, kamera ve HomePod fonksiyonelliğini tek bir teklifte birleştiren iPad gibisi bir akıllı ekran geliştirdiğini belirtti. Bu aygıtın ise 2024 yılında tanıtılması bekleniyor.  

Başa dön tuşu