Asus 30. yılına özel olarak tasarladığı yeni anakartı Prime X299 Edition 30’u duyurdu

Elektronik dünyasında 30 yılı geride bırakan Asus, ortadan geçen mühlet içerisinde oyuncu donanımları pazarının hâkimi olurken anakart pazarında da en büyük üretici pozisyonuna geldi. 30 yılı geride bırakmanın onuruna firma sonlu sayıda bir anakart modeli hazırladı. Asus Prime X299 Edition 30 ismindeki özel anakart sürat aşırtma dayanağı de dahil olmak üzere OLED ekran ve kızıl ötesi kamera üzere sınıfında dikkat çekecek yeniliklerle geliyor.

Asus Prime X299 Edition 30 özellikleri

Anakartın üst tarafı, çok çekirdekli işlemcilere üst seviyede sürat aşırtma uygulamak için kâfi olacak halde 544W’lık güç sağlayan, güzel soğutulan 16 güç kademesiyle kaplı. Güç devresi boyunca uzanan ince kanatlı ve hacimli bakır ısı boruları ile yalnızca gerektiğinde etkin hale gelen 40 mm’lik zımnî bir fanıyla verimli bir soğutma sunuyor.

Güvenli Intel Gigabit Ethernet denetleyicisi, uyumlu ağlarda çok daha yüksek kapasiteye sahip Aquantia 5G yongası, Intel Wi-Fi 6 AX200 kartı, iki Thunderbolt 3 girişi, DisplayPort girişi, USB 3.2 Gen 2 girişleri irtibat seçenekleri olarak öne çıkıyor.

Prime X299 Edition 30 soketin çabucak altında sistem durumunu, özel iletileri, fotoğrafları ve hatta GIF’leri gösterebilen 2 inçlik bir LiveDash ekran yanında OLED ekran da gerçek vakitli istatistikleri sunuyor. Ayrıyeten harici olarak bir LiveDash ekran daha takılabiliyor.

Son olarak 720p IR web kamerası, Windows Hello biyometrik kimlik doğrulama, dayanağıyla el-kol hareketi temelli girişler, Cortana ses tanıma dayanağına sahip bir dizi mikrofon, çevreyi tanımlamak için bir ortam ışığı algılayıcısı ve kullanıcının ne vakit gelip ne vakit ayrıldığını belirlemek için özel bir yonga yenilikler ortasında.

 

Başa dön tuşu