Netflix, şifre paylaşımını engellemede kararlı: Daha geniş çapta uygulamaya geçiliyor

Netflix, 2023’ün birinci çeyreğinde fiyatlı şifre paylaşımını daha geniş çapta kullanıma sunmayı planladığını ve tıpkı hesabın birden fazla hanede kullanılmasına yönelik engellemenin uygulanacağını söyledi.

Şifre paylaşımının yasaklanmasının esas iki sebebi var; Yatırımları engellemesi ve hizmetin geliştirilmesini, güzelleştirilmesini baltalaması. Şirketin açıklamasına nazaran, bu, iş kurma konusuda uzun vadeli planları da etkiliyor. Kullanım kaideleri, Netflix’in kullanımını bir hane halkıyla sınırlıyor olsa da bugün 100 milyondan fazla hanede hesap paylaşımının yapıldığı biliniyor.

Netflix, üyelerin hesaplarına hangi aygıtlarla giriş yapıldığını görmelerini sağlayan ve bir profili yeni bir hesaba aktarma dahil tecrübesi uygunlaştıran yeni özellikler için çok çalıştıklarını belirtiyor. Netflix’i birlikte yaşamadıkları bireylerle paylaşmak isteyen kullanıcılardan da ekstra fiyat alınacağı açıkça söyleniyor. Şirket, birtakım ülkelerde uyguladığı fiyatlı şifre paylaşımı uygulamasının hesap iptali ile sonuçlanacağının da farkında lakin gelirlerin artması ismine bu türlü bir çalışmanın yapılması gerektiği belirtiliyor.

Netflix şifre paylaşımı fiyatı ne kadar?

Netflix şifre paylaşımı fiyatı 3 dolar lakin bu, Latin Amerika ülkeleri için geçerli fiyatlandırma. Netflix’in Amerika’da hesap paylaşımı için 7 doların biraz altında fiyat alacağı söyleniyor. IP adresleri, aygıt kimlikleri ve hesap aktifliği aracılığıyla kullanıcıların şifrelerini hane dışındaki hesaplarla paylaşıp paylaşmadığı görülecek.

Netflix hizmet kaidelerine nazaran, hesabın tıpkı hanede yaşamayan bireylerle paylaşılması yasak lakin bu uygulamaya uzun müddettir müsaade veriliyor. Şirket, fiyatlı hesabı şifresi paylaşımı uygulamasına 2023’ün birinci çeyreğinde geçmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu