Asus profesyonel eserlerini tanıttı

Fotoğraf ve yapım dünyasından profesyonel isimlerin de katıldığı aktiflikte, iştirakçilere dal ekosistemi, donanım performansının değeri ve ASUS’un yeni eserleri hakkındaki tecrübeler aktarıldı. Aktiflik kapsamında PA90 Küçük PC ile birlikte yüksek renk gamına sahip üst seviye ProArt monitörler hakkındaki tecrübeler de paylaşıldı.

Asus profesyonel eserlerini tanıttı

ProArt serisi eserlerin, profesyonel dünyadaki ihtiyaçları nasıl karşıladığını dal profesyonellerinin tecrübelerinden şahsen dinleyen iştirakçiler, gerçek bir çalışma ortamı yaratmak için özel olarak tasarlanan stantlarda, PA90’ın performansını ve ProArt serisi monitörlerin kesim standartlarını destekleyen özelliklerini birebir test etme  fırsatı buldu.

PA90 Küçük PC’nin, daldaki performans beklentisini ziyadesiyle karşıladığını belirten ASUS MiniPC Eser Müdürü Recep Kulan, “ProArt serisindeki tüm eserlerimiz, kesim profesyonellerinin tüm gereksinimleri göz önüne alınarak, özel olarak tasarlandı. Bu serideki eserler, yüksek performans ve geniş kullanım alanı sunuyor. i9 işlemci, NVIDIA Quadro ekran kartı ve 64 GB RAM ile güçlendirilmiş PA90, ısınmaya karşı özel sıvı soğutma sistemi ve geniş ilişki seçenekleriyle birleştiğinde, ortaya kusursuz bir iş platformu çıkıyor. PA90, en üst seviye çalışma ortamına sahip olmak isteyen kullanıcılar için kusursuz bir seçenek.” dedi.

ProArt serisi monitörlerin, kesim profesyonelleri tarafından da deneyimlenerek üst seviye performanslarının kanıtlandığını belirten ASUS Monitör Eser Müdürü Ayten Zora, “ProArt serisi, bilhassa colorist ve fotoğraf sanatkarları üzere üst seviye dal standartlarını destekleyen eserleri kullanan profesyoneller için yüksek renk gamı sunarak verimli bir çalışma ortamı sağlıyor. Yüksek kontrast ve görüş açısı sunan monitörler, Rec. 2020, Adobe RGB, DCI-P3 ve sRGB üzere sanayi standartları renk gamutlarını destekliyor ve ön-kalibrasyonu sayesinde DeltaE<2 renk doğruluğu sunuyor. 4K çözünürlüğe sahip ve HDMI, DisplayPort, USB, Type C, Thunderbolt  üzere geniş ilişki seçenekleri sunan ProArt monitörler, üst seviye HDR performansları ve yüksek kontrast oranlarıyla kullanıcı beklentilerini en üst düzeyde karşılıyor. ASUS olarak, yüksek standartlara sahip tüm eserlerimizle profesyonel çalışmalara dayanak vermekten memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Fotoğraf ve görüntü konusunda profesyonel olarak çalışanların günümüzdeki en büyük sıkıntılarından birisinin, yüksek performanslı, emniyetli ve uygun fiyatlı bir bilgisayar bulmak olduğunu belirten Fotoğraf Mecmuası Yayın Direktörü Ömer Serkan Bakır, “Özellikle son yıllarda fotoğraf makinelerinin artan çözünürlük bedelleri, işlenmesi gereken yüksek belge kapasiteleri ve 4K görüntü editleme sonucunda kullanıcılar yüksek performanslı bilgisayarları daha fazla araştırır hale geldi. İçerik oluşturan tüm profesyoneller için üst düzey bir performans sunan ProArt PA90 Küçük PC bu problemleri kökten çözebilecek bir düzeyde. Görsel işlerle uğraşanların bir öbür çözmesi gereken sorun ise kendilerine uygun bir referans monitörü seçmeleri. Bu hususta da tekrar Asus’un ProArt monitör serisi her düzeyde kullanıcıya muhtaçlık duyduğu renk doğruluğu ve geniş renk gamını sunuyor.” dedi.

Endüstriyel fotoğraf alanında teslim edilecek kesin fotoğrafa ulaşmak için çoğunlukla çoklu çekimlerin yapıldığını ve bunları birleştirmek için bilgisayarda uzun süreçlerden geçirmek gerektiğini belirten Fujifilm Türkiye Eğitim Sorumlusu Kaan Kurtuluş, “Kimi çekimlerde bu sayı yüzleri bulabilmekte yahut yapılan çok sayıda süreç nedeniyle bir fotoğrafın belge boyutları onlarca Gigabyte’ı bulabilmektedir. Bilgisayarın işlemci suratı, RAM ve manzara kartı performansı bu işi bitirebileceğiniz sürece direkt tesir etmekte, hatta birden fazla vakit bu süreçleri gerçekleştirebilmenin temel önkoşulu oluyor. Muhakkak bir seviyenin altındaki bilgisayarlar ile bu süreçleri yapmak ise mümkün olmamaktadır.

Zorlu süreçlerde test ettiğimiz ASUS ProArt PA90, yüksek performansı, stabil çalışması, ısınma sorunu olmaması ile endüstriyel fotoğraf dalında en ağır çalışan stüdyoların dahi beklentisini karşılayacak niteliktedir.” dedi.

PA90’ın görüntü post yapım alanında epey verimli olduğunu belirten Colorist ve Manzara Direktörü Arda Yıldıran, “Test ettiğim mühlet boyunca uzun müddet çalışmaya sağlam olması ve stabilitesiyle dikkatimi çekti. Gerek fiyat, gerekse tasarım ve boyutuyla ön plana çıkıyor. Günümüzün en değerli mevzularından biri olan 4K RAW görüntü oynatma ve düzenleme süreçlerinde yüksek randıman aldık. Kesim standartı olan renk uzaylarını destekleyen Pro Arka monitör serisinin vaat ettiği renkleri, yaptığımız testler sonucunda da yanlışsız halde görebildik.” dedi.

Profesyonel iş uygulamalarında yüksek performans sunan ASUS ProArt PA90, yüksek sistem ihtiyaçlarına sahip uygulamalarda bile kesintisiz ve süratli bir çalışma ortamı sunuyor. ProArt monitörler ise, desteklediği standartlarla birlikte bölüm ihtiyaçlarını ziyadesiyle karşılıyor ve profesyonellerin tahlil ortağı oluyor. ASUS’un inanılmaz iş performansı sağlayan ProArt serisi, en üst seviye performans isteyen milyonlarca görüntü düzenleyici, 3D animatör, fotoğrafçı, colorist ve başka içerik üreticileri için güçlü bir platform olarak öne çıkıyor.

Başa dön tuşu