React Native for Windows duyuruldu

BUILD 2019 konferansında birbiri gerisine kıymetli duyurular yapan Microsoft’un sürprizlerinden birisi de React Native topluluğuna oldu. React Native for Windows ile artık Windows için React Native uygulamaları geliştirebileceksiniz.

React Native for Windows nedir?

React Native yazılım çatısı büyük tenkitler aldıktan sonra yerleşik olarak uygulama geliştirmeye yönelik bir ortam oluşturmak isteyen Facebook’un projesi. React Native ortamı ile geliştiriciler JavaScript kullanarak Android ve iOS için uygulama geliştirebiliyor. Ayrıyeten Windows ve MacOS için eklenti yahut uzantı da geliştirilebiliyor.

React Native for Windows programı React Native desteği sunarken ayrıyeten performansa da odaklanıyor. MIT lisansı altında geliştirilen React Native for Windows pek çok bileşeni C++ ile tekrar yazarak performanslı hale getirmiş.

Geliştiriciler program ile rastgele bir PC, tablet, karma gerçeklik kaskı, Xbox üzere Windows 10 aygıtına kod yazabilecek ve yüksek performans elde edecek. React Native for Windows programı GitHub üzerinde denemeye açıldı ve geri bildirimler ile daha olgun bir hale gelecek.

 

Başa dön tuşu