Asus Zenfone 6 DxOMark puanı ile iki rekor birden kırdı!

Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu Zenfone 6 modelini tanıtan Asus. Yeni modeli ile DxOMark testinde iki rekor birden kırdı. Asus Zenfone 6, özel kamera sistemi sayesinde art kamerasını ön kamera olarak da kullanabildiğini ayrıyeten hatırlatalım.

Asus Zenfone 6 DxOMark puanı ile iki rekor birden kırdı!

Bilindiği üzere DxOMark, akıllı telefon üzere teknolojik eserlerin kameralarını inceleyip pahalandırıyor. DxOMark, Zenfone 6 modelinin iki farklı kategoride rekor kırdığını bizlere gösterdi. Zenfone 6’nın rekor kırdığı birinci kategori selfie kamerası oldu. 98 selfie puanı alan Zenfone 6, 97 puanlı Galaxy S10 5G, 96 puanlı Galaxy S10+ ve 92 puanlı Pixel 3 XL’ı geride bırakmayı başardığını görüyoruz. Flip kamera sisteminin kullanıldığı akıllı telefonun art kamerası tıpkı vakitte ön kamera olarak da kullanıldığını siz bedelli okuyucularımıza ayrıyeten hatırlatalım.

Bir öbür rekorunun ise görüntü kategorisinden gelen Asus Zenfone 6’nın video skoru ise 93 olarak açıklandı. Akıllı telefon bu puanla Galaxy S10, Pixel 3, P30 Pro ve iPhone XS Max üzere modelleri tekrar geride bırakmayı başardı. Zenfone 6 bunun için üçlü kameraya da gereksinim duymuyor.

Asus Zenfone 6’nın teknik özelliklerini hatırlayalım

8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile gelen akıllı telefon, 5.000 mAh bataryadan beslenen Asus Zenfone 6’nın kamera tarafında bizi 48 MP’lik ana kamera ve 13 MP’lik ikinci kamera karşılıyor. Flip kamera sistemine sahip Zenfone 6‘nun iki kamerası da hem ön hem de art kamera olarak kullanılıyor. Telefon, 4K çözünürlükte 60 FPS, 720p çözünürlükte ise 480 FPS video çekebiliyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan akıllı telefonun grafik ünitesi tarafında ise bizi Adreno 640 GPU karşılıyor. 6.4 inçlik IPS ekranı Full HD+ çözünürlük sunan Zenfone 6, Corning Gorilla Glass 6 ile korunduğunu belirtelim.

Başa dön tuşu