Atomic Heart ve Reflections RTX teknoloji demolarının indirilebilir sürümleri yayınlandı

Piyasaya çıkışının üzerinden sekiz ay geçen NVIDIA’nın RTX serisi kartları şimdi oyun geliştiricileri tarafından beklenen ilgiyi görmüş değil. Kullanıcıların yüksek meblağlar ödeyip satın aldıkları kartların potansiyelini görebilecekleri ise yalnızca üç adet oyun bulunuyor. Bu durum da NVIDIA’yı ziyadesiyle rahatsız ediyor.

Hatırlanacağı üzere NVIDIA, 11 Nisan tarihinde Pascal mimarisini taşıyan kartlara DXR takviyesi sunan bir şoför paketi yayınlamıştı. Firma tıpkı gün, görüntüsü gösterildiğinde epeyce ses getiren “Star Wars Reflections” ile Mundfish tarafından geliştirilen “Atomic Heart” isimli FPS oyunun teknoloji demolarını da yayınladı.

Birçok uzmana nazaran kelam konusu atağın ardında; NVIDIA’nın eski kart sahiplerine yeni teknolojinin nimetlerini göstererek, kullanıcıların kartlarını bir üst sürüme yükseltmek isteyebileceği beklentisi yatıyor. NVIDIA, bu sayede satışlarını artırabilirse oyun geliştiricilerinin de ışın izleme teknolojisine daha çok yatırım yapabileceğine inanıyor. 

NVIDIA’nın bu atağı işe fayda mı bilinmez, lakin merak eden okuyucularımız aşağıdaki temaslardan ilgili evrakları indirebilirler.

Reflections (Dosya boyutu; 1,5 GB)

Atomic Heart (Dosya boyutu; 3 GB)

V. 425.31 şoförlerini indir

Başa dön tuşu