Commodore 64’ün ikinci Retro versiyonu, Aralık ayında geliyor

Retro oyun konsollarının piyasaya sürülmesi kelam konusu olduğunda, en büyük muvaffakiyetin Nintendo‘nun NES ve SNES Classic oyun konsolları olduğunu söyleyebiliriz. Sony üzere öbür şirketler de nostaljik konsol işine girdiler fakat çok da başarılı olduklarını söylemek mümkün değil.

Orijinal tasarım korunacak

Eğer siz de bir vakitlerin efsane bilgisayarı olan Commodore 64 ile büyüdüyseniz, bu haberi duymaktan mutlu olacaksınız. Koch Media ve Retro Games şirketleri geçtiğimiz devirde birinci Retro versiyonu piyasaya sürülen Commodore 64’ü ikinci defa piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar. Bu yeni versiyon, orjinal konsolun teğe bir kopyası olmayacak. Bunun yerine yeni özellik ve yükseltmelerle gelecek.

Önceki Retro versiyonuna kıyasla, büsbütün işleyen bir klavye ile gelecek olan Commodore 64, klasikleşmiş dizaynını da koruyacak. HDMI dayanağı de sunacak olan oyun konsolunda California Games, Boulder Dash, Paradroid, Hover Bovver, Idris Alpha, Gridrunner ve Attack of the Mutant Camels gibi birçok oyunun yüklü bir formda geleceği açıklandı. Lakin 120 dolar gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olması, bu konsolu heyecanla bekleyen kullanıcılar için hayal kırıklığı sayılabilir.

Başa dön tuşu