Huawei Nova 5 serisi daha bitmedi

Geçtiğimiz hafta savlı özellikleriyle dikkat çeken Nova 5 serisini tanıtan Huawei şimdi son noktayı koymadı. Huawei Nova 5i Pro isminde yeni bir modelin daha seriye eklenmek üzere olduğu argüman ediliyor.

Huawei Nova 5i Pro özellikleri

Evleaks tarafından sızdırılan bilgilere göre Huawei Nova 5i Pro modelinde 4 adet kare formunda yerleşmiş art kamera ve delikli bir çentik tasarımı yer alıyor. Ayrıyeten 3.5mm kulaklık girişi de devam ediyor.

Huawei Nova 5i Pro tasarım açıdan serinin bir karışımı üzere görünüyor. Çünkü seride Nova 5 modelleri farklı bir tasarım, Nova 5i modeli de farklı bir tasarım barındırıyordu. Nova 5i aslında Huawei P20 Lite 2019 modelinin Çin versiyonu. Bu bakımdan Nova 5i Pro da tıpkı temel üzerinde ilerleyebilir.

Huawei Nova 5i Pro için şimdi net bir donanım bilgisi yok lakin serideki yüksek performansı temel alacağı kesin. Bu açıdan Kirin 810 yahut 980 yonga setlerinden birisi olacaktır. Ayrıyeten kamera tarafında da yeniden Nova 5 modellerindeki kombinasyona yer verilecektir. Modelin ne vakit piyasaya çıkacağı bilinmiyor.

 

Başa dön tuşu