Death Stranding’in çıkış tarihi açıklandı: İşte 9 dakikalık fragman

Hideo Kojima’nın merakla beklenen yeni oyunu Death Stranding’in çıkış tarihi resmen açıklandı. Kojima Productions tarafından yapılan açıklamaya nazaran Death Stranding, 8 Kasım 2019’da oyunseverlerle buluşacak. Oyunun ayrıyeten neredeyse 9 dakika uzunluğunda yeni bir fragmanı da yayınlandı.

Paylaşılan yeni manzaralarda Death Stranding tekrar baş karıştırıcı kıssasıyla dikkat çekiyor. Dünya üzerindeki uygarlıkların büsbütün çöktüğü, ülkelerin bölündüğü ve insanların birbirlerinden soyutlanmış bir biçimde yaşamaya alıştığı farklı bir gelecekte geçiyor Death Stranding. Oyunda BT isimli şu an için şimdi tam olarak mana veremediğimiz, doğaüstü özelliklere sahip düşmanların olduğu görünüyor.

Death Stranding’deki baş kahramanımız olan Sam, bölünmüş ve temasları kopmuş haldeki insanlığı BT tehditi karşısında yok olmaktan kurtarmaya çalışacak. Yayınlanan imajlarda Sam’in vakitte seyahat yapıp Birinci Dünya Savaşı’nda çaba ettiği görülüyor. Tam da Kojima’dan beklendiği üzere tekrar oldukça karışık bir kıssayla karşı karşıyayız üzere.

Death Stranding’de Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lea Seydoux, Margaret Qualley, Guillerme Del Toro üzere Hollywood’un ünlü isimleri rol alıyor. Death Stranding ayrıyeten Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılışının ardından geliştirdiği birinci oyun olarak da dikkat çekiyor.

Death Stranding’in PlayStation Store üzerindeki fiyatı 429 TL.

Tanıtım yazısı:

Efsanevi oyun direktörü Hideo Kojima’dan yesyeni ve çığır açacak bir PlayStation 4 deneyimi.

Ölüm Kıyısı’yla büsbütün değişime uğrayan bir dünyayla yüzleş. Geleceğimizin dağılmış kesimlerini taşı ve parçalanmış dünyayı adım adım bir ortaya getirecek bir seyahate çık.

Başrollerde Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lindsay Wagner, Léa Seydoux ve Guillermo del Toro yer alıyor. 

Başa dön tuşu