Delik tasarımlı Galaxy M40 tanıtıldı

Samsung’un daha alt düzeye hitap eden yeni akıllı telefon serisi Galaxy M yeni bir üyeye daha kavuşuyor. Galaxy M40 delik tasarımı ve 3 art kamerası ile serinin amiral gemisi olma özelliğine sahip.

Galaxy M40 özellikleri ve fiyatı

Galaxy M40 modelinde 6.3 inçlik 2340×1080 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran bizi karşılıyor. LCD ekranda Infinity-O delikli ekran dizaynına yer verilmiş. Böylelikle agresif bir ekran-kasa oranı elde edilmiş. Ayrıyeten 3.5mm kulaklık girişi kaldırılarak bu segmentteki birinci Samsung telefonu olma özelliğine de sahip oluyor.

Telefona 2+6 özelleştirilmiş çekirdekli Snapdragon 675 yonga seti güç veriyor. Yanında ise 4GB RAM/64 GB depolama kapasitesi ve 6GB RAM/128GB depolama kapasitesi seçenekleri sunuluyor.

Arka kısımda 32MP çözünürlüğünde f/1.7 aralıklı ana kamera mevcut. Yanında 8MP çözünürlüğünde geniş açı kamerası ve 5MP çözünürlüğünde derinlik kamerası yer alıyor. Ön kısımda ise 16MP çözünürlüğünde sensör mevcut. Her iki taraf da HDR çekim yapabiliyor.

Bazı fedakarlıklara karşın telefonun bataryası 3500mAh kapasitede kalmış. Öteki modellerden çok daha düşük bir kullanım müddeti muhtemelen tenkit konusu olacaktır. Galaxy M40 için 288$ civarında başlangıç fiyatı belirlenmiş.

 

Başa dön tuşu