2018 MacBook Air modellerinde anakart arızası Apple tarafından doğrulandı – Tamir ücretsiz yapılacak

Apple’ın servis sağlayıcılara aktardığı bir dökümanla ortaya çıktığı üzere 2018 MacBook Air laptoplarda bir anakart arızası “çok az sayıda kullanıcıda” meydana geliyor. Bu arıza sonucu servise gelen aygıtlara fiyatsız anakart değişimi yapılacak.
Durumdan etkilenen kullanıcılara bir e-postayla bildirim gönderecek olan Apple, aygıtların fiyatsız anakart değişimine uygun olduğunu açıklayacak. Arızayla ilgili rastgele bir semptom ya da sebep ise belirtilmedi.
MacBook Air’ın satın alınma tarihinden itibaren dört yıl boyunca geçerli olan bu teklif, kullanıcıların aygıtında anakart değişimini etkilemeyen öbür hasarlar olsa da fiyatsız yapılacak. Bu hasarlar, anakart değişimini etkilerse kullanıcı, bunlar için ödeme yapmak zorunda olacak.

Halka açık olarak bu bilgiyi paylaşmayan Apple, az sayıda kullanıcının durumdan etkilenmesi sebebiyle bilgiyi yalnızca servis ağına ulaştırmış durumda. Buna karşın, aygıtınızda bu türlü bir meşakkat meydana geldiğinde tüm Apple teknik servis çalışanlarının durumdan haberdar olacağının garantisi bulunmuyor. En yeterli metot, Apple Dayanak sayfasından aygıtınızın seri numarasıyla servis talebinde bulunmak olacaktır.

Başa dön tuşu