DJ Koh: Galaxy Fold’un hazır olmadan tanıtılmasına ben sebep oldum

Samsung’un Galaxy Fold ile yaşadığı meseleler firma içerisinde yansımalarına devam ediyor. Aygıtta yaşanan ekran sorunlarının giderildiği ve çıkışa hazır olduğu istikametinde birtakım duyumlar alınsa da çıkış tarihi belirsizliğini koruyor. Basın mensuplarıyla bir ortaya gelen Samsung CEO’su DJ Koh, Galaxy Fold’un çıkışı için acele ettiğini ve hazır olmadan tanıtılmasına sebep olduğunu itiraf etti.

“Utanç verici”

DJ Koh, bu durum hayli utanç verici olduğunu söylüyor. Olağan koşullarda Nisan ayında çıkması beklenen Galaxy Fold’un yeni çıkış tarihi hakkında tekrar rastgele bir bilgi verilmedi. Lakin 2.000 adet Galaxy Fold modelinin test edildiği belirtildi. Bu testler hasebiyle DJ Koh, kullanıcılardan biraz daha vakit istiyor. Son olarak “Katlanabilir telefonlarla ilgili bir şeyi gözden kaçırdım lakin şu an toparlanma sürecindeyiz.” diyen yönetici, genel olarak yanılgıda hissesinin büyük olduğunu belirtiyor.

Royole FlexPai modelini saymazsak, Samsung Galaxy Fold birinci katlanabilir telefon olarak karşımıza çıktı. Rakibi Huawei’den evvel raflarda olmayı amaçlıyordu lakin yaşadığı problemler önünü kesti. Huawei de Samsung’un yaşadığı sorunlardan ötürü daha fazla test yapmak emeliyle katlanabilir telefonu Mate X’in çıkışını ertelediğini açıkladı. Görünen o ki katlanabilir telefonlar için biraz daha beklememiz gerekecek. 

Başa dön tuşu