Dünyanın birinci 5G PC’si duyuruldu!

Qualcomm ve Lenovo, Tayvan’da düzenlenen COMPUTEX fuarında dünyanın birinci 5G bilgisayarı ‘Project Limitless’ı duyurdu. Project Limitless, 5G kontaklı bilgisayarlar için özel üretilen birinci 7nm platform olma özelliğine sahip Snapdragon 8cx 5G’den güç alıyor.

Dünyanın birinci 5G PC’si duyuruldu!

Qualcomm Technologies Kıdemli Lider Yardımcısı Alex Katouzian platformla ilgili “Lenovo’yla işbirliğimiz dönüştürücü PC tecrübeleri sunacak. Platformun performansı sayesinde hem tüketiciler hem de teşebbüsler 5G’nin mümkün kıldığı yüksek süratli ve düşük gecikmeli ilişkiyi deneyimleyebilecekler.

Kablosuz temasta büyük evrakları indirme ve yollama üzere bant genişliği yüksek vazifeler daha süratli yapılabilirken; uzaktan depolama da mahallî depolama kadar rahat olacak” dedi.

Snapdragon 8cx 5G; performans, pil ömrü ve irtibat açısından Snapdragon platformunu uç noktalara götürüyor. Multi-gigabit LTE teması, bir günü aşkın pil ömrü, teşebbüs uygulamaları ve kontağıyla kapsayıcı kullanıcı tecrübelerini destekliyor.

Aynı vakitte Snapdragon X55 5G modemi de içeren platform sayesinde, özgün ekipman üreticileri Qualcomm’un arayüzüyle 5G ilişkisini yeni PC’lere getirebilecek. 

Category 22’yi entegre eden Snapdragon X55 5G modem günümüzün en süratli 4G irtibatı için 2.5 Gbps’ye ulaşan indirme suratı sunuyor. Çabucak her bölgede global operatörlerin kullandığı tüm bantlarla uyumlu olan platform sayesinde kullanıcılar her daim açık ve bağlı bilgisayarlarıyla dünyanın neredeyse her yerinde temasta kalabilecek.

Lenovo’yla 5G faal Project Limitless işbirliği; Qualcomm’un ürettiği çağ atlatan teknolojilerin en son örneği. Qualcomm ve Lenovo 2020’nin başında kullanıcılarına yeni gelişmeler sunacak.

Başa dön tuşu