Dünyanın ilk kablosuz televizyonu ile tanışın

CES 2023 fuarının merakla beklenen eserlerinden birisi büsbütün kablosuz olduğunu argüman eden Displace TV konseptiydi. Geçtiğimiz ay gizemli bir tanıtım yapan Displace TV dikkatleri üzerine çekmişti. Fuarda kanlı canlı ziyaretçi karşısına çıktı.

Displace TV nedir?

Dünyanın birinci kablosuz televizyonu olduğunu sav eden 55 inçlik Displace TV dahili bir bataryaya sahip. Günde 6 saatlik kullanım ile bir aya kadar müddet sunabiliyor. Özel vakum teknolojisi ile rastgele bir odanızda kolaylıkla pencerelere bile yerleştirebiliyorsunuz.

Detaylar net olmamakla birlikte televizyona Wi-Fi 6E üzerinden imaj transferi yapan bir baz ünitesi var. Bu ünitede tercihe nazaran AMD işlemci ve Nvidia ekran kartları yer alacak. Ayrıyeten gelecekte Wi-Fi 7 dayanaklı modüller de satışa çıkacak.

Fuarda firma vazifelilerinin televizyonu kucaklayarak farklı noktalara götürdüğü ve imajın kesilmediği belirtiliyor. Bununla birlikte televizyonda bir işletim sistemi var mı bilinmiyor çünkü öbür türlü yalnızca baz ünitesine bağlı çalışmak zorunda. Yarın itibariyle televizyona ön müracaatlar alınmaya başlayacak.

Başa dön tuşu