Xiaomi Mi 9T Türkiye’ye geliyor

Redmi K20’nin tekrar isimlendirilmiş hali olan Mi 9T için Avrupa tanıtımını bugün gerçekleştirdi. Xiaomi Türkiye sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ise Mi 9T modelinin Türkiye’ye de geleceğine işaret ediyor. Aktiflik tarihi olarak 18 Haziran belirlenmiş.

Henüz ismi geçmedi

Xiaomi Türkiye’nin yaptığı paylaşımlarda şimdi Mi 9T ismi geçmedi. Lakin haberimiz içinde de inceleyebileceğiniz görseller, daha öncesinde Xiaomi küresel tarafından kullanıldığı için varsayım yürütmek çok sıkıntı olmuyor. Bilhassa alt kısımda görebileceğiniz “Aramıza yeni bir model katılıyor” görseli ve #SenDePopUpla etiketinin kullanımı Mi 9T’nin ülkemize geldiğine kesin ispat niteliğinde.

Mi 9T, Snapdragon 730 yonga setinden gücünü alan bir aygıt. Özellikleri 6.39 inç Full HD+ AMOLED ekran, 6 GB RAM, 128 GB’a kadar depolama 48 + 13 + 8 MP art kamera paketi, açılır kapanır mekanizma içerisinde 20 MP ön kamera, ekrandan parmak izi okuma vb. halinde sıralanabiliyor.

Bugün birinci sefer Avrupa’da kendini gösteren Mi 9T’nin 6 GB RAM + 64 GB depolamadan oluşan başlangıç versiyonunun fiyatı 329 Euro olarak açıklandı. Türkiye fiyatına ise 18 Haziran’daki aktiflikte ulaşabileceğiz.

Ek olarak bildiğiniz üzere Avrupa’daki aktiflikte Mi 9T ile birlikte Mi Band 4 de duyurulmuştu. Şimdi rastgele bir bilgi olmasa da Mi Band 4’ü de ülkemizde görme ihtimalimiz var. Neyse ki aktiflik sırf 5 gün sonra. Tüm ayrıntıları çok yakında öğreneceğiz.

Başa dön tuşu