En iyi Android TV Box modelleri

Hayatımızın her alanında bizlerle birlikte olan ve artık vazgeçemediğimiz akıllı aygıtlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Birçok kullanıcı tarafından vazgeçilmez aygıtlar olarak tanımlayabileceğimiz ve son vakitlerde epey yaygınlaşan Android TV Box modelleri epeyce tanınan oldu.

Akıllı telefonlar, akıllı saatler ve bileklikler, tablet bilgisayarlar derken artık de Android TV Box’lar vazgeçemediğimiz aygıtlar ortasında yerini almayı başardı.

Kısaca tanımlamak gerekirse Android TV Box küçük bir kutu içerisinde yer alan işlemci ve internet alıcısı sayesinde akıllı olmayan televizyonları şuanda piyasada hayli yüksek fiyatlara satılan akıllı televizyonlarda kullanılan fonksiyonları kazandıran akıllı bir aygıt olarak tanımlamak mümkün.

HDMI girişi olan televizyonlarda kullanılabilen bu aygıtlar bulundurdukları Wi-Fi antenleri sayesinde internete bağlanabiliyor. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere Android TV Box modelleri Android işletim sistemine sahip. Bu nedenle Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız aygıtı kullanırken pek zorluk çekmiyorsunuz. Epey kolay bir arayüz ile kullanıcılara sunulan Android TV Box modelleri ile internete girebiliyor, görüntü izleyebiliyor hatta oyunlar oynayabiliyorsunuz. Bu taraflarıyla neredeyse Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ile yapılan birçok süreç Android TV Box modelleri ile de gerçekleştirilebiliyor.

HDMI irtibatına sahip olan eski bir televizyonunuz varsa artık değerli akıllı televizyonlardan almak zorunda değilsiniz. Piyasada satılan bütçenize uygun bir Android TV Box modeli ile eski televizyonunuzu akıllı bir televizyona dönüştürebilirsiniz. İnternet üzerinden dizi, sinema ve belgesel üretimlerini izlemenize imkan tanıyan bu aygıtları kullanabilmek için elbette internet temasınızın olması gerekiyor. Android TV Box modelleri ile Google Play Store üzerinden tanınan birçok uygulama ve oyunu indirebilir televizyonunuzun büyük ekranında uygulamaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan ve piyasada farklı fiyatlarda satılan en güzel Android TV Box modelleri;

Puersit X96 Küçük TV
Teknik Özellikler;
Maksimum çözünürlük: 4K, 60 FPS
İşletim sistemi: Android 9.0
İşlemci: S905W ARM Cortex A53, ARM Mali-450MP
Bellek: 2 GB
Dahili depolama: 16 GB
Video çıkışı: HDMI
Ortalama fiyat: 215 TL

Dolamee D5 Android TV Box
Teknik Özellikler;
Maksimum çözünürlük: 4K
İşletim sistemi: Android 5.1
İşlemci: Rockchip RK3229, Mali 400MP2
Bellek: 2 GB RAM
Dahili depolama: 8 GB
Video çıkışı: HDMI
Ortalama fiyat: 350 TL

Wechip V8 Android TV Box
Teknik Özellikler;
Maksimum Çözünürlük: 4K
İşletim sistemi: Android 7.1.2
İşlemci: Cortex-A53, Amglogic S905w Octa core 64 Bit
Bellek: 1 GB RAM
Dahili depolama: 8 GB
Video çıkışı: HDMI
Ortalama fiyat: 350 TL

Başa dön tuşu