En güçlü Raspberry Pi 4 tanıtıldı

Kredi kartı büyüklüğünde bilgisayar olan ve açık kaynak kodlu altyapısı ile istenilen birçok süreci yapabilen Raspberry Pi döndüncü kuşak sürümü ile piyasa sürüldü. Artık çok daha güçlü olan küçük bilgisayar 4K görüntü oynatma yeteneğine sahip.

En güçlü Raspberry Pi 4 tanıtıldı

Açık kaynak dünyasının en tanınan küçük bilgisayarlarından biri olan Raspberry Pi yenilendi ve 4. jenerasyon olarak kullanıma sunuldu. 4K 60 fps görüntü oynatma takviyesine sahip olan Raspberry Pi 4, farklı RAM seçenekleri, 1.5 GHz frekansında çalışan 4 çekirdekli 1.2 GHz ARM Cortex-A72 işlemcisi, HDMI çıkışı ve birebir anda iki monitöre manzara verebilme üzere özellikleriyle öne çıkıyor.

Sırasıyla 1, 2 ve 4 GB olmak üzere farklı RAM seçeneklerine sahip olan küçük bilgisayar Bluetooth 5.0 takviyesi, 1 adet USB 2.0 ve 2 adet USB 3.0 kontağı ve Wi-Fi ile ethernet dayanağına sahip. Bilhassa maker yani küçük alanlarda kendine özel çalışmalar yapmak isteyenlerin kullanacağı Raspberry Pi 4’ün seçilen RAM ölçüsüne fiyatı 35 dolardan başlıyor ve 55 dolara kadar çıkıyor.

Türkiye’de de satılan eserin fiyatı ise 2 GB sürümü için 390 TL olarak açıklandı. 4 GB olan sürümün Türkiye fiyatı ise 485 TL oldu.

Başa dön tuşu