En küçük drone DJI Mavic Mini tanıtıldı

Ünlü drone üreticisi DJI yeni eseri Mavic Mini‘yi resmi olarak tanıttı. Firma geçtiğimiz haftalarda yeni bir model tanıtacağını duyurmuştu. Bugün yapılan duyuru ile DJI Mavi Küçük resmileşmiş oldu.

En küçük drone DJI Mavic Küçük tanıtıldı

Markanın en küçük ve en hafif drone modeli olan eser yalnızca 249 gram yüke sahip. Bu tartısı ile hem dünyanın başka ülkelerinde hem de Türkiye’de lisanssız olarak kullanılabilen DJI Mavic Küçük, 4 km menzil, 30 dakika uçus mühleti üzere özellikler sunuyor. GPS alıcısı da bulunan eser üzerindeki kamera ile 2.7K 30 fps çözünürlüğünde görüntü kayıt edebiliyor.

Daha değerli modellerde yer alan etraftaki pürüzleri aşabilme özelliği ne yazık ki DJI Mavic Küçük’te bulunmuyor. Bilhassa amatörler için tasarlanan eseri kullanabilmek için ileri düzeyde bilgi ve deneyim gerekmiyor. Bu da eseri bu amaç kitlesinin seveceği bir aygıt haline getiriyor.

DJI Mavic Küçük fiyatı

11 Kasım’da satışa sunulacak olan eser iki farklı ön sipariş paketi ile alınabiliyor: Birinci pakette DJI Mavic Mini, uzaktan kumanda, bir adet pil ve ek pervaneler yer alıyor. Bu paketin fiyatı 399 dolar olarak açıklandı. DJI Mavic Küçük Fly Mode Combo isimli ikinci pakette ise 360 derece pervane hami, iki pili tıpkı anda şarj edebilen şarj istasyonu, 3 adet yedek pil, 3 set pervane ve taşıma kabı yer alıyor. Bu ikinci paketin fiyatı ise 499 dolar olarak açıklandı.

Başa dön tuşu