En parlak ekranlı telefon belli oldu: 1900 nit parlaklık

Xiaomi’nin toplumsal medya platformu Weibo’da yayınladığı görsele nazaran, Xiaomi 13 Pro’nun ekranı azamî 1900 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Xiaomi, bu derece yüksek parlaklık düzeyine karşın 13 Pro’nun pil ömrünün geçen yılki modele kıyasla %22 arttığını söylüyor. Natürel ki bunda yeni ekran kadar daha fazla güç verimliliği sunan işlemcinin de hissesi büyük.

Bazı kaynaklara nazaran Samsung, Galaxy S23 serisinde E6 AMOLED ekranı kullanmayacak. Galaxy S23 Plus ile Galaxy S23 Ultra’nın OLED ekranı en yüksek 1769 nit parlaklık düzeyine ulaşabilecek. Şu an için yalnızca söylentiden ibaret olan bu bilgi hakikat çıkarsa, Samsung birinci kez akıllı telefon piyasasında en parlak Android telefonu üreten isim olmayacak.

Şu anda bu paneli kullanan birkaç Android telefon üreticisi var. iQOO, Vivo ve OPPO dahil başka Android akıllı telefon OEM’leri üst düzey aygıtlarında Samsung’un E6 OLED panellerini kullanıyor. Birebir panel iPhone 14 Pro serisinde de kullanılıyor. Yeni panel, ekran parlaklığını artırırken güç tüketimini azaltan yepisyeni bir gereç kullanıyor.

Başa dön tuşu