EOS ailesinin en küçük DSLR makinesi duyuruldu

Aynasız fotoğraf makinelerinin ilgi gördüğü günümüzde DSLR tarafı da unutulmuyor. Canon tanınan EOS serisine en küçük ve en hafif DSLR üyesini ekledi. Canon EOS Rebel SL3 modeli odaklama tarafında dikkat çekiyor.

Canon EOS Rebel SL3 özellikleri ve fiyatı

Canon EOS Rebel SL3 modeli firmanın 24.1MP çözünürlüğünde APS-C sensörünü kullanıyor. Boyutları nedeniyle sensör 1.6 kat kırpılmış ve Micro Four Thirds sensörlerden daha küçük hale gelmiş. Bununla birlikte sensör tabanlı gövde içi dengeleme yer almıyor ve dijital dengeleme ile yetiniliyor.

DIGIC 8 manzara işlemcisinden gücünü alan model 9 noktadan otomatik odaklama yapan optik bir sistem barındırıyor ve hassas obje seçimi sağlıyor. Tekrar seride birinci olarak direkt sensöre entegre Dual Pixel otomatik odaklama bulunuyor. Taşınabilir dünyadan hatırlayacağımız bu özellik çift sensörden aldığı datalarla odaklama yapıyor ve Full HD görüntülerde uygulayabiliyor.

Rebel serisinde birinci 4K görüntü kaydı yapabilen makine bununla birlikte Dual Pixel odaklamayı Full HD çözünürlüğe kadar sunabiliyor. Bunun yerine kontrast odaklı odaklama kullanılabiliyor. Sensör 5fps suratında daima çekim yapabilirken ISO aralığı ise 25600 hududunda ve 51200 düzeyine kadar genişletilebiliyor.

3 inçlik dönebilen dokunmatik dönebilen ekran kullanıcıya kolaylık sağlarken deri rengini yeterli hale getirme ve bulanıklaştırma üzere efektler de uygulanabiliyor. Makine tek şarj ile 1600 fotoğraf yahut 350 live view imaj kaydı yapılabiliyor.

Canon EOS Rebel SL3 modeli gövde olarak 600$ fiyat etiketine sahip. EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS lens ile birlikte 750$ düzeyinde. Satışlar ay sonunda başlayacak.

 

Başa dön tuşu