Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagram’a entegre olacak!

Mesajlarınızda GIF kullanma özelliğini bol bol kullanan ve seven biri iseniz, bu haber sizin için sahiden de bir müjde niteliğinde. O denli ki, artık WhatsApp harici öbür tanınan toplumsal medya uygulamalarında da GIF özelliğini rahat bir biçimde kullanabilme imkanına sahip olacaksınız. Çünkü Facebook bunun adımını şimdiden attı bile! Yapılan açıklamaya nazaran bahsi geçen şirket, tanınan GIF arama motoru olan Giphy’yi satın aldı. Bu da demek oluyor ki artık öbür toplumsal platformlarda da GIF özelliğini sık sık kullanabileceğiz.

Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagrama entegre olacak!

Facebook, tanınan GIF paylaşım platformu olan Giphy’i satın aldığını duyurdu. Yapılan açılamaya nazaran bu mutabakat Facebook’a 400 milyon dolara mal oldu ve planlanana nazaran kelam konusu platform Instagram’a da entegre edilecek. Yani çok yakın bir vakit dilimi içerisinde Instagram’a gelen bir güncelleme ile artık öykülerimizde GIF kullanma özelliğini de görmüş olacağız.

Ayrıca sadece öykülerimizde değil, arkadaşlarımıza atacağımız direct iletilerimizde da GIF özelliğini rahat bir biçimde kullanabileceğiz. Yani kelam konusu platformun satın alınmış olması büyük oranda Instagram kullanıcılarına yarayacak!

Ancak yeniden de öteki uygulamaları da unutmamak gerek. Bilhassa WhatsApp, Messenger üzere öteki uygulamalar için de entegrasyon çalışmaları sürat kazanacak. Böylece dilediğimiz bütün toplumsal mecra ve iletileşme uygulamalarında GIF takviyesine sahip oluyor olacağız. Yani velhasıl bundan sonraki süreçte iletilerimizi ve öykülerimizi daha hareketli bir formda tabir edeceğiz!

Başa dön tuşu