PES’in yeni oyunu, yeni isimle geliyor: İşte karşınızda eFootball PES 2020

Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu E3 2019 fuarında duyuruldu. E-spor oyuncularının ilgisini çekmek isteyen Konami, yeni oyuna eFootball PES 2020 ismini verdi. eFootball PES 2020, 10 Eylül tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkcak.

eFootball PES 2020 yeni özellikleri 

PES 2020’nin yeni özelliklerine baktığımızda Ana Lig moduna eklenen diyalog sistemi dikkat çekiyor. Ana Lig’deki maçların öncesi ve sonrasında, transfer görüşmelerinde ve basın toplantılarında karakterlerin oyun içi diyalog sahnelerine şahit olacağız. Özelleştirebileceğiniz teknik yöneticinin yanı sıra Maradona, Johan Cruyff gibi efsane isimlerle teknik yönetici mesleği açabileceğiz. Bu efsane isimlerin diyalog modundaki animasyonları gerçeğe yakın formda hazırlandı. 

Aynı vakitte Ana Lig modunda transferlerin daha gerçekçi olacağı belirtiliyor. Oyuncuların kulüp tercihleri, bonservis fiyatları vs. mantık çerçevesinde gerçekleşecek.

 

Online oyun modları ortasına Matchday ekleniyor. Rekabet odaklı bu modda haftalık etkinlikler düzenlenecek ve haftanın güzelleri büyük finale katılma hakkı kazanacak. Büyük finaller, canlı olarak izlenebilecek.

 

Oyunda top sürme tekniği, top fiziği, defans sistemi ve oyuncu etkileşiminin güzelleştirildiği tabir ediliyor. Oyuncu yanılgılarının gerçekçi bir formda resmedildiği ve rakiplerin yanlışlarından daha çok fırsat doğacağı öteki söylenenler ortasında. Firma oynanış mekaniklerinde dev bir sıçrama olduğuna vurgu yapıyor.

Oynanış mekaniğindeki sıçramanın yanı sıra görsel manada da değerli iyileştirmeler var. Stadyumlar, üç boyutlu tarama teknolojisi ile oyuna eklendi. Dinamik ışıklandırma olarak isimlendirilen yeni özellik sayesinde maçın mühleti ilerledikçe gölgelerin açısı da değişecek. 

Geliştirilmiş ışıklandırma motoru sayesinde maçlar daha parlak ve gerçekçi ışıklandırma altında oynanacak. Yeni çim sürece teknolojisi sayesinde yeşil tabanın de görsel açıdan etkileyici görüneceği söyleniyor.

eFootball PES 2020 çıkış tarihi ve fiyatı 

eFootball PES 2020, FIFA 20’den yaklaşık 2 hafta evvel yani 10 Eylül tarihinde PlayStation 3, Xbox ve ve PC platformlarında yayınlanacak. Ön sipariş fiyatları ise şu formda:

  • PlayStation Store Standart Sürüm — 409,00 TL
  • Xbox Store Standart Sürüm — 345,00 TL
  • Steam Standart Sürüm — 199,00 TL

Başa dön tuşu