Windows 11’in Not Defteri sekmeli tasarıma geçiyor: Testler başladı

Windows 11’deki Not Defteri uygulamasında değerli bir değişiklik fark edildi. Microsoft işletim sisteminin yerleşik metin editöründe sekmeli tasarımı test etmeye başladı. Yeni özellik Windows Insider üyeleri için yayınlanan bir güncellemede yer aldı.

Sekmeler tek pencerede birden fazla belgenin kullanılmasını sağlıyor. Bu fonksiyon daha evvel Windows 11’in Dosya Gezgini‘ne gelmişti. Böylece Not Defteri sekmeli arayüze geçiş yapan ikinci yerleşik uygulama oldu.

Microsoft daha evvel de sekmeleri test etti

Microsoft’un baş eser yöneticisi Dave Grochocki bahisle ilgili yaptığı açıklamada: “Sekme idaresi için yeni klavye kısayollarının yanı sıra kaydedilmemiş evrakları yönetmek için içeriğe nazaran otomatik olarak evrak adı/sekme başlığı oluşturmak üzere birtakım iyileştirmeler var” dedi.

Microsoft sekmeleri birinci olarak bundan beş yıl evvel “Sets” özelliğinin bir kesimi olarak test etmeye başlamıştı. Bu sayede Windows 10’daki Not Defteri, Belge Gezgini ve öteki pek çok uygulamaya sekme dayanağı gelecekti lakin şirket sonunda projeyi iptal etti.

Başa dön tuşu