Galaxy Fold, Haziran ayında da piyasaya sürülmeyecek

Samsung, geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü birinci katlanabilir akıllı telefonunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle, aygıtları toplatmış ve dayanıklılık meselesini çözmek için yenileme çalışmalarına başlamıştı. Haziran ayında tekrar piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Fold‘un, biraz daha ileri tarihlere ertelendiği belirtiliyor.

Samsung temkinli adım atıyor

Yonhap ve The Kore Herald üzere muteber Kore medya kuruluşlarında yayınlanan haberlere nazaran Samsung‘un donanım kalitesini yükseltmek ve ekranındaki hataları gidermek için tekrar üretime soktuğu Galaxy Fold’un yenileme çalışmaları beklenenden uzun sürecek. Ayrıyeten sızan bilgilere göre şirket taşınabilir şebeke kullanımı için aygıtı yine sertifikalandırmak zorunda.

Yaklaşık 2 bin dolarlık fiyatıyla cep yakan Galaxy Fold, çıktığı günden itibaren büyük bir heyecan yaratmış, ardından de ekranında yaşanan deformasyonlar ve kırılmalar nedeniyle hayal kırıklığına uğratmıştı. Samsung’un bu önemli problemlerin üstesinden ne kadar muvaffakiyetle geleceği merak konusu olsa da, şirketin ikinci bir skandal yaşamamak için işleri ağırdan aldığını söylemek mümkün.

Başa dön tuşu