GTA 5 ve RDR 2’nin satış rakamları açıklandı

Tarihin en başarılı cümbüş eserlerinden birisi olan Grand Theft Auto V, çıkışından altı yıl sonra bile inanılmaz satışlar gerçekleştirmeye devam ediyor. 31 Mart’ta sona eren mali çeyrekle ilgili kimi açıklamalar yapan Take-Two Interactive, GTA V’in 110 milyon adetlik satış sayısını geride bıraktığını duyurdu.

GTA V, Kasım 2018’de 100 milyon adetlik satış sayısına ulaşmıştı. Yani geride bıraktığımız süreçte oyun tam 10 milyon kopya daha satmayı başarmış. 2013 yılında çıkışını yapan bir oyun için sahiden de inanılmaz sayılar. GTA V uzun bir mühlet daha popülaritesinden bir şey kaybetmeyecekmiş üzere görünüyor.

Grand Theft Auto V, şu anda tarihin en çok satış yapan üçüncü oyunu. Birinci sırada 170 milyon kopya satan Tetris (1984) yer alıyordu. İkinci sırada ise 2011 yılında çıkış yapan Minecraft var. Minecraft 154 milyon adet satmış.

Red Dead Redemption 2, 24 milyon sattı

Take-Two Interactive, Red Dead Redemption 2’nin satışlarındaki son sayıları da açıkladı. Geçtiğimiz yılın en tanınan üretimi olan RDR 2, 31 Mart prestijiyle toplam 24 milyon kopya satmış. Take-Two, RDR 2’nin beklentilerin üzerinde bir performans gösterdiğini tabir ediyor

Red Dead Redemption 2, 31 Aralık 2018’e kadar olan süreçte 23 milyon adet satmıştı. Yani geride bıraktığımız çeyrekte yalnızca 1 milyon adet satılmış. Satışlarda önemli bir yavaşlama olduğu görülüyor lakin esasen bu türlü bir durum bekleniyordu.

Başa dön tuşu