Galaxy Z Fold 5’e ait olduğu düşünülen prototip CES 2023’te görüntülendi: Çok daha ince olacak

Katlanabilir akıllı telefon pazarının önderi Samsung, Galaxy Z Fold serisi ile epeyce başarılı eserler üretse de aygıtların katlandığında kullanıcıya yaşattığı sorunlar, son yıllarda tüketiclerinin canını sıkmaya başladı. Son vakitlerde dikkat çeken Oppo ve Xiaomi üzere firmaların katlanabilir telefonları ile daha rahat rekabet etmek için Samsung, Galaxy Z Fold 5’te değerli değişiklikler yapabilir. Geçtiğimiz günlerde yeni menteşe dizaynına sahip olacağı belirtilen Galaxy Z Fold 5’ten birinci prototip görseli geldi.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Fold 5 karşı karşıya

CES 2023’ten ortaya çıkan yeni bir fotoğraf, Galaxy Z Fold 4’ü ne olduğu belgisiz bir aygıtın yanında gösteriyor. Muteber kaynaklardan gelen bilgilere nazaran ise bu aygıt, Samsung’un Galaxy Z Fold 5 için hazırladığı prototiplerden biri. Aygıtın ön ekranı yahut art tarafı gözükmese de yeni menteşenin iyileştirmeleri belirli oluyor. Z Fold 4’ün tersine bu aygıt katlandığında neredeyse dümdüz oluyor ve telefon, katlı olduğu halde %30 civarı bir incelik kazanıyor.

Fotoğrafta gözüken aygıtın Galaxy Z Fold 5 olduğu kesin olmasa da Samsung’un bu sene damla menteşe tasarımına geçeceği düşünülüyor. Yeni menteşe tasarımı ile Z Fold 5, evvelki jenerasyonlara nazaran çok daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Damla menteşe dizaynının evvelki kuşaklardan daha kıymetli olması Samsung’u fiyat artışına itebilir. Menteşe dizaynında yenilikler dışında Samsung’un bu yıl Z Fold serisine dahili S-Pen eklemesi bekleniyor.  Bakalım 2023 katlanabilir telefonların dikkat çektiği bir sene olabilecek mi. 
Başa dön tuşu