Tetris’in battle royale oyunu mobil cihazlara geliyor

Battle royale tipi birçok oyun firmasının ilgisini çekti. Fakat kimilerinin tipe olan bakış açısı çok daha farklı. Bunlardan biri de Tetris. Klasik Tetris oyununu battle royale ile bir ortaya getirmeyi başaran Tetris 99, Nintendo Switch kullanıcılarına özel olarak sunulmuştu. Bugün ise mobil cihazlar için çalışmaların yapıldığı öğrenildi.

Tetris Royale

Mobil aygıtlara sunulacak oyunun ismi Tetris Royale olacak. Evvelki oyuna emsal formda 100 kişi ile birebir anda Tetris oynamaya başlayacaksınız. Klasik Tetris’deki üzere temel amacınız üst kısma değmemek. Puan olarak başka 99 şahıstan geride kalırsanız sizi zorlayacak ek pürüzlerle karşılaşacaksınız. Yani blokları süratli yok etmeniz değerli. En son ayakta kalan kişi oyunu kazanmış oluyor.

Tetris Royale taşınabilir oyunu, N3TWORK ve The Tetris Company firmalarının yaptığı iş birliği sonu ortaya çıkacak. Beta evresinin içinde bulunduğumuz yıl başlaması bekleniyor. Resmi çıkış için 2020 yılı işaret edildi.

Oyunun içerisinde çeşitli güçlendirmeler ve kişiselleştirmeler olacağının da altı çiziliyor. Günlük misyonlarla bunları kazanabileceksiniz. Fakat öbür ayrıntılar şimdilik bilinmeyen. Tahminen Tetris 99’a hayli benzeri bir oynayış sunacağı için aşağıdaki Tetris 99 görüntüsünü izleyerek bizleri nasıl bir oyun beklediğine ön bakış atabilirsiniz.

Başa dön tuşu