SanDisk’in 1 TB kapasiteli MicroSD kartı satışa sunuldu

Western Digital’in sahibi olduğu SanDisk şirketi, birinci 1 TB depolama kapasiteli MicroSD kartını geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen 2019 Taşınabilir Dünya Kongresi’nde duyurmuştu. Lansman etkinliğinde şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde satışa sunacağını açıkladığı bellek kartı nihayet satın alınabilir.

Yüksek fiyatı düşündürüyor

Western Digital‘in açıkladığı bilgilere nazaran 1 TB depolama kapasitesi olan SanDisk UHS-I microSDXC, 160MB/s okuma ve 90MB/s yazma suratı sunuyor. Bir akıllı telefonda olması gerekenden çok daha fazla bir depolama alanı sunan bu MicroSD kart, bol bol görüntü ve fotoğraf çeken kullanıcılar için ülkü olarak gösteriliyor. Eserin fiyatı ise kestirim ettiğiniz üzere ucuz değil. Çünkü şirketin satış sitesine bu MicroSD kart 449 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Ancak bu sayı orta sınıf bir akıllı telefonun fiyatıyla birebir. Açıkçası bu eser şimdi ortalama bir tüketici için alınabilecek bir fiyat etiketine sahip değil. Kullanıcı olarak bu kartın fiyatının düşmesini bekleyebilir yahut daha düşük fiyat etiketine ve depolama kapasitesine sahip modellerine yönelebilirsiniz. Eserin ülkemizde ne üzere bir fiyattan satılacağı ise şimdilik belli değil.

Başa dön tuşu