George RR Martin, yeni bir RPG oyunu için FromSoftware ile çalışıyor

Game of Thrones kozmosunun yaratıcısı George R.R. Martin, FromSoftware ile birlikte yeni bir RPG oyunu üzerinde çalışıyor. Bugün bir blog yazısı paylaşan Martin, Japon bir oyun firmasına yeni oyunları için danışmanlık yaptığını resmen doğruladı.

George R.R. Martin, kendi blog adresi üzerinden paylaştığı yazıda, gelecek projelerinden bahsederken,“Japonya’dan bir görüntü oyunu için danışmanlık yaptım.” tabirlerini kullandı. George RR Martin-FromSoftware işbirliği hakkında birinci defa geçtiğimiz mart ayında kimi söylentiler çıkmıştı. Martin’in blog yazısı artık bu durumu doğrulamış oldu.

FromSoftware’in yeni oyunu hakkında şu an için çok fazla bilgi yok. Gematsu’nun haberinde oyunun E3 2019’da tanıtılacağı belirtilmiş. E3’te sinematik fragman biçimi imajların paylaşılması bekleniyor. Oyun içi manzaralar ise daha sonraki periyotlarda yayınlanacak.

Yeni FromSoftware oyunun fantezi öğelerinin yoğunlukta olduğu ortaçağ temalı bir öyküye sahip olması bekleniyor. Hidetaka Miyazaki’nin George RR Martin’den yardım alarak geliştirdiği oyun, Dark Souls gibisi bir oynanışa sahip olacak. Yani tekrar çokça öleceğimiz şiddetli bir oynanış bizleri bekliyor.

Japon oyun geliştiricisi FromSoftware, Dark Souls serisi, Bloodborne ve Sekiro üzere başarılı üretimlerle son yıllarda isminden çokça kelam ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz mart ayında piyasaya sürülen Sekiro: Shadows Die Twice, kısa müddette müthiş satış rakamlarına ulaşmış ve genel manasıyla da ağır bir biçimde olumlu yorumlar almıştı. FromSoftware’in yeni oyununu tekrar büyük bir heyecanla bekliyoruz. 

Başa dön tuşu