Marvel’s Avengers için yolun sonuna gelindi: Eklenti paketleri iptal edildi

2017 yılında duyurusu yapılan Marvel’s Avengers, 2020 yılının sonunda sorunlu bir çıkış yapmıştı. Crystal Dynamics ve Square Enix imzalı oyun, grafikleri ve öyküsü ile alımlı bir üretim olsa da oyunun sorunlu çevrimiçi yapısı ve tekrar eden dövüş/görev sistemi oyuna olan ilgiyi önemli manada azaltmıştı. Buna karşın Crystal Dynamics, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde oyuna dayanak sağlamaya devam etti. Fakat Marvel’s Avengers 2023 yılında stüdyo tarafından terk edilecek.

Son güncelleme 31 Mart’ta yayınlanacak

Square Enix tarafından satılan Crystal Dynamics, toplumsal medya üzerinden Marvel’s Avengers hakkında kıymetli bir paylaşımda bulundu. Açıklamalara nazaran oyun 31 Mart’ta son güncellemesini alacak ve oyunun 30 Eylül’den itibaren stüdyo takviyesi kesilecek. Buna karşın oyun, 30 Eylül sonrası da çevrimiçi oynanabilecek lakin kozmetik eşyaların satın alımı engellenecek. Böylelikle Winter Soldier karakterini getiren 2.7 güncellemesi, oyunun son eklentisi olacak ve 31 Mart’ta yayınlanacak olan son güncelleme oyun için son istikrar değişimlerini içerecek.

2.5 yıllık bir dayanağa sahip Avengers’ın geride bırakılması ile Crystal Dynamics, öbür projelerine odaklanacak. Savlara nazaran firmanın ana odağında Perfect Dark ve yeni Tomb Raider oyunu bulunuyor. Yakında dayanağı kesilecek olan Marvel’s Avengers hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu