Yeni Pokémon mobil oyunu ortaya çıktı

Pokémon Rumble Rush, hiçbir ön belirteç olmadan tanıtıldı. Birinci olarak Pokéland ismiyle 2017’de sunulan oyun, biraz değiştirilip bu isimle sunuldu ve Eurogamer’a nazaran Avustralya’da Play Store üzerinden indirilmeye açık. Oyun hakkında bir bilgilendirme sayfası, oyunun hem iOS hem de Android için indirilmeye uygun hâle getirileceğini belirtiyor.
Mobil platforma sunulan Pokémon oyunlarının sayısı gitgide artsa da aslında başarılı olanlar yalnızca birkaç tane. Bunlardan bir örnek olağan ki Niantic’in geliştirdiği Pokémon Go. Tanıtımının akabinde üç yıldan fazla geçmesine karşın hâlâ uygun bir oyuncu kitlesine sahip.

Pokémon Rumble oyunları birinci olarak 2009 yılında Wii için sunulmuştu ve Pokémon serisine her şeyi kırıp parçalamayı sağlayan bir bakış açısı getiriyor. Seri tanıtıldığından beri toplam dört farklı oyuna sahip oldu. Bu oyunlardan ikisi 3DS konsoluna ve bir başkası ise Wii U konsoluna yönelikti. Wii U için olan oyun, NFC figürleri destekleyen birinci oyundu ve vakit içinde Nintendo’nun son derece başarılı Amiibo eser çizgisine dönüştü.

Başa dön tuşu