Gigabyte yeni PCIe 4 SSD modelini duyurdu

Computex 2019 fuarında en çok konuşulan teknoloji elbet PCIe 4.0 standardı oldu. AMD’nin başı çektiği yeni duyurularda pek çok firmanın uyumlu eserleri sahneye çıktı. Gigabyte AORUS NVMe Gen4 SSD bunlardan birisi.

Gigabyte AORUS NVMe Gen4 SSD özellikleri

Ultra Durable sertifikasına sahip olan yeni SSD modeli Toshiba Bisc4 Nand bellek modüllerini kullanıyor. PCIe 4.0 standardı sayesinde bilgi transfer suratları hiç olmadığı kadar yüksek. Okuma tarafında 4400MB/s, yazma tarafında da 5000MB/s suratlara erişilebiliyor.

SSD devre kartının etrafı büsbütün bakır ısı dağıtıcılar ile kaplanmış. Dağıtıcı içerisindeki 30 yaprak en yeterli hava akımını sağlıyor. Böylelikle yüksek süratlerde ısı belli bir düzeyde tutuluyor ve oyuncular için darboğazın önüne geçiliyor. Ayrıyeten çok fazla kalınlık da sağlamıyor. Gigabyte yeni SSD modelini ağır gerilim testlerinden geçirdiğini tabir ediyor.

Gigabyte AORUS NVMe Gen4 SSD modeli M.2 2280 orta yüzü temelinde 512GB, 1TB ve 2TB kapasite seçenekleri ile gelecek. Yeni modelin kısa müddet içerisinde piyasaya sürüleceği tabir ediliyor.

 

Başa dön tuşu