Giriş seviyesi Nokia 1 de Android Pie güncellemesine kavuştu

HMD Küresel çatısı altındaki Nokia, tüm Android telefonlarına Pie güncellemesi dağıtacağı muştusunu vermişti. Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haberden hatırlayabileceğiniz üzere, açıklanan güncelleme takvimine neredeyse sıkıntısız bir halde uyuldu. Son halka olarak ise Nokia 1 kalmıştı. An itibariyle Nokia 1 modeli de Android 9 Pie güncellemesine kavuştu.

Nokia kelamını tuttu

Nokia 1’in de Android 9 Pie güncellemesi almasıyla birlikte firma tüm Android telefonlarına güncelleme verme kelamını tutmuş oldu. Bilhassa halihazırda Android Pie güncellemesi almamış farklı markalara ilişkin üst düzey modeller olduğunu düşündüğümüzde, Nokia’nın kıymetli bir muvaffakiyete imza attığını söylemeliyiz.

Nokia 1 serinin en ucuz üyesi olarak tanımlanabilir. Giriş seviyesi bu model 4.5 inç boyutunda 480 x 854 çözünürlüklü ekran, 1 GB RAM, 8 GB depolama, MediaTek MT6737M yonga seti, 5 MP art, 2 MP ön kamera, 2150 mAh batarya, microSD hafıza kart takviyesi, FM radio üzere özelliklerle donatılıyor. İşletim sistemi tarafında ise Android 8.1 Oreo (Go edition) ile kutudan çıkıyordu. An itibariyle Android 9 Pie (Go edition) sürümüne terfi etmiş oldu.

Başa dön tuşu