Google, Android Q Beta 4’de yaşanan sorunu giderdi

Google, final sürümü yayınlamadan evvel Android Q için Beta kademesine başladı. Mart ayında yayınlanan birinci sürümden bu yana dört beta gördük. En sonuncusu ise 5 Haziran’da yayınlanan Beta 4 sürümüydü. Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız üzere Android Q Beta 4 güncellemesi kullanıcıların yaşadığı sorunlar sebebiyle durdurulmuştu. Google sorunu düzelttiğini açıkladı.

Android Q Beta 4 güncellemesi yine yayında

5 Haziran tarihinde yayınlanan Android Q Beta 4 sürümü kimi kullanıcılarda dertsiz olarak kurulabildi. Fakat bilhassa Pixel telefon sahipleri yeni sürümü kuramadıklarını bildirdiler. Hatta aygıtları yeniden yükleme döngüsüne girerek açılmıyordu. Neyse ki kurtarma moduna girip orada tekrar başlatma yapmak aygıtların tekrar açılması için kâfi oldu. Lakin birden fazla kişi Android Q Beta 4’ü yükleyemedi.

Twitter üzerinden paylaşılan duyuruyla birlikte Android Q Beta 4’de yaşanan sorunun düzeltildiği öğrenildi. Kullanıcılar yeni sürümü aygıtlarına yükleyebilecekler. Ayrıyeten Google, yaşanan sorunlar sebebiyle özür dilediğini de açıkladı.

Beta sürümlerinde bu stil problemlerin yaşanması olağan. Fakat bildiğiniz üzere Android Q Beta 4’ün ardından Beta 5, Beta 6 ve Final sürümlerinin yayınlanmasını bekliyoruz. Yaşanan bu sorunun, Final sürümün çıkışını aksatıp aksatmayacağı noktasında bir ekip soru işaretleri vardı. Neyse ki bir hafta geçmeden Android Q Beta 4 güncellemesinin devam etmesi sağlandı. Görünen o ki güncelleme takvimi düşüncesiz olarak ilerleyecek.

Başa dön tuşu