Google Duo’ya fotoğraf gönderme özelliği geldi

Google’ın iletileşme ve toplumsal medya hizmetleriyle yüzü pek gülmedi. Fakat Google Duo için birebir şeyi söylemek mümkün değil. Sesli ve manzaralı görüşme uygulaması Duo, kolay arayüzü ve etkileyici görüşme kalitesi sayesinde kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Google da yeni özellikler ile uygulamayı geliştirmeye devam ediyor.

İstediğiniz şahısla fotoğraf paylaşın

Google Duo başta da belirttiğimiz üzere manzaralı görüşme uygulaması olarak çıkışını yaptı. Son gelen özellik ise daha çok iletileşme odaklı. Telefonunuzda bulunan bir fotoğrafı paylaşırken artık Google Duo seçeneğini de göreceksiniz. Yani rehberinizdeki şahıslara Duo üzerinden fotoğraf göndermek artık mümkün. Ayrıyeten resmi gönderirken Instagram kıssalarına emsal biçimde yazı yahut çizim ekleyebiliyorsunuz.

Resmi alan kişi Duo’dan sizin isminiz ve yeni bir fotoğraf geldi biçiminde bildirim alıyor. Fotoğrafın incelendiği arayüz üzerinde “Görüntülü görüşme yap”, “Sesli arama yap” ve “Mesaj gönder” üzere seçenekler çıkıyor. Gönderdiğiniz fotoğrafların 24 saat sonra silindiğini de hatırlatalım.

Yeni özelliğin bulunduğu Duo sürümü halihazırda Google Play üzerindeki yerini almış durumda. Uygulamanızı en son sürüme güncelleyerek siz de deneyimleyebilirsiniz. Fotoğraf gönderebilme özelliğinin, Duo kullanıcıları için değerli bir işlevsellik kattığını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu