Google, Fuchsia işletim sisteminde vites yükseltiyor: Android’in yerini mi alacak?

Google yeni yılda Fuchsia işletim sisteminin gelişimini hızlandıracak üzere görünüyor. Arama devi Aralık ayının başlarında yalnızca bu platform için bir SDK Bootcamp aktifliği düzenledi ve ayrıyeten resmi Visual Studio Code eklentisini güncelledi.

Google’ın Fuchsia işletim sistemi konusuda vites yükseltmesi yeni geliştiricileri platforma çekebilir. Ayrıyeten yaşanan son gelişmeler bu yıl için büyük bir sürümün gelebileceğine dair güçlü sinyaller veriyor.

Google’ın Fuchsia planı hala gizemini koruyor

Şirketin bu işletim sistemiyle ilgili planları hala belirsizliğini korurken, neden bu türlü bir platforma muhtaçlık duyulduğu ve projenin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Şirketin hali hazırda Fuchsia ile çalışan cihazları var lakin arama devi bunları şimdi çok ön plana çıkarmadı.

Google şu anda Starnix projesinin bir modülü olarak Android ve Linux uygulamalarını Fuchsia üzerinde çalıştırmak için uğraşıyor. Bu türlü bir özellik yeni işletim sistemini daha çok yönlü hale getirecek ve ne halde olursa olsun pazara entegre olmasını kolaylaştıracak. Zira Google’ın yeni platforma yönelik planları muhtemelen iddia edilenden çok daha büyük.

Başa dön tuşu