Watch Dogs Legion, yeni oyun mekaniği ile çok iddialı geliyor

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması (Brexit) sonrası periyodu husus alan ve ülkenin başşehri Londra’da geçecek olan Watch Dogs Legion ile ilgili bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Hatırlanacağı üzere kısa bir müddet evvel, Amazon’un İngiltere sitesinde oyun ön siparişe açılmış ve fiyatının 58 pound olduğu görülmüştü. Daha sonra satış siteden kaldırılmıştı.
 

Ubisoft’un 3. Watch Dogs oyunu, oynanış mekaniğini birkaç adım daha öteye taşıyacak ve oyun dünyasında gördüğümüz rastgele bir NPC’yi (non-player character- yapay zekâ karakteri) denetim etmemizi sağlayacak.

Daha evvelki iki oyunda, telefonumuz aracılığıyla NPC’leri tarayabiliyor ve oyunun NPC’ler hakkında rastgele ürettiği bilgilere erişebiliyorduk. Legion ise NPC’leri parmaklarımızın ucuna getirecek. Denetim ettiğimiz karaktere nazaran misyonların icrasında ufak değişiklikler olacağı da ayrıyeten belirtilmiş. “NPC’lerin öyküdeki rolleri ne olacak?” sorusunun karşılığı ise “Deadsec isimli hacktivist bir kümeye ilişkin üyeler olarak yer alacaklar.” olmuş.

10 Haziran günü düzenlenecek Ubisoft E3 basın konferansında tanıtılacak oyunla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktıkça, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu