Google Mesajlar uygulaması, artık cevaplamayı unuttuğunuz mesajları hatırlatacak

Kabul edelim ki, gerek günlük hayatımızın yoğunluğundan, gerekse de unutkanlığımız sonucunda bize gönderilen birçok iletisi yanıtlamayı unutabiliyoruz. Fakat tam da bu noktada Android kullanıcılarına uygun bir haberimiz var. Google, İletiler uygulamasına getirdiği yeni bir güncelleme ile artık bu durumun önüne geçmemizi sağlıyor.

Doğrulanmış SMS özelliği de geliyor

Google Mesajlar uygulamasını tahlil eden ve kimi yeni özellikleri daha piyasaya sürülmeden kullanıcılara duyuran XDA Geliştiriciler Forumu’nda yayınlanan bir habere nazaran, Bildiriler uygulamasına çok yakında, cevap verilmeyen iletilerin hatırlatılması özelliği gelecek. Şayet çok fazla unutkansanız yahut daima kimi mesajları cevaplamayı erteleyen biriyseniz bu özelliğin işinize yarayacağını söyleyebiliriz.
Ancak birtakım durumlarda da bilerek yanıt vermediğiniz yahut vermek istemediğiniz iletilerin sürekli önünüze çıkması hudut bozucu bir durum olabilir. Bu özelliğe ek olarak, işletmeler tarafından gönderilen SMS iletilerinin düzmece olup olmadığını tahlil eden “Doğrulanmış SMS” isimli yeni bir özelliğin daha geleceği de belirtiliyor.

Başa dön tuşu