Google önümüzdeki ay SwiftKey uygulamasının Gmail’e erişimini kaldırabilir

Arama devi Google 15 Temmuz itibariyle şirketin zımnilik siyasetlerini güncelliyor. Bu nedenle de Android ve iOS’taki en uygun taşınabilir klavye uygulamalarından biri olan SwiftKey gibi bir dizi uygulamanın, Gmail gibi tanınan hizmetlere erişimi kaldırılabilir.

Son gün 15 Temmuz

Microsoft’un sahip olduğu SwiftKey, artık Google tarafından onaylanmayan müsaadeler istiyor ve uygulamanın bu düzenlemelere uyması için 15 Temmuz‘dan evvel güncellenmesi gerekiyor. Aksi takdirde ise SwiftKey artık Google hizmetlerinde çalıştırılamayacak. Google’ın yeni uygulama siyasetlerinde şu açıklamalar yer alıyor: “İhtiyacınız olmayan bilgilere erişim istemeyin. Sırf uygulamanızda mevcut özellikleri yahut hizmetleri uygulamak için gerekli olan taban ve teknik olarak uygulanabilir erişimleri isteyin.

Ancak SwiftKey, Gmail’deki postaları görüntüleme, yönetme, kalıcı olarak silme, etiket oluşturma, güncelleme, yeni e-posta oluşturma ve gönderme müsaadelerini istiyor. Google uygulamadaki bu müsaadelerin taban düzeye indirilmesini talep ediypr. Microsoft bu değişiklikler hakkında bir açıklama yapmadı, lakin şirketin yakında yeni siyasetlere uymak için SwiftKey’i güncellemesi olası.

Başa dön tuşu