Google Play Store’un yeni tasarımı dağıtılmaya başlandı: Nasıl yüklenir?

Materyal tasarım anlayışı, Google’ın tüm uygulamalarında güzelce kendini göstermeye başlıyor. Bunlardan en sonuncusu Google Play Store oldu. Beyaz rengin daha fazla hakim olduğu yeni uygulama arayüzü dağıtılmaya başlandı. Yeni tasarımı içeren güncelleme yavaş yavaş tüm kullanıcılara yayılacak.

Nasıl yüklenir?

Materyal dizaynlı yeni arayüz, Google Play Store uygulamasının 15.1.24 sürümüyle kullanıcılara sunuluyor. 15.1.24 sürümü birtakım kullanıcılara gönderilmeye başlandı bile. Herkese ulaşması uzun vakit alacaktır. Beklemeden yeni arayüzü denemek istiyorsanız Google Play Store 15.1.24 sürümünün APK evrakını bu bağlantı üzerinden indirip kurabilirsiniz.

Kurulumu gerçekleştirdikten sonra yeni arayüzü deneyimleyebiliyorsunuz. 15.1.24 sürümünü yüklemenize karşın uygulama eski dizaynıyla açılabilir. Bu türlü bir durumda uygulama ayarları kısmından Google Play Store verilerini temizleyip, durmaya zorlayın. Uygulamaya bir-iki girişiniz sonrasında yeni arayüzün hazır olduğunu göreceksiniz.

Tabii ki haberimiz içerisinde yer alan görseller yardımıyla da yeni arayüzü inceleyebilirsiniz. Evvelki arayüzde bulunan yeşil kısımların yerini beyaza bırakması gözleri biraz yoruyor. Büyük ihtimalle yakın vakitte karanlık mod dayanağı de alacağı için yeni tasarım daha sade tutulmuş.

Başa dön tuşu