Netflix’in iOS uygulaması güncellendi: İşte karşınızda yeni arayüz

Geçtiğimiz yıl kullanıcı ve pay kayıpları yaşasa da Netflix hala görüntü akış servisleri ortasında popülerliğini koruyor. Kayıplarını düzeltmek için önemli çalışmalar yapan firma artık de iOS uygulamasını için büyük bir güncelleme yayınladı.

Yeni tasarım, yeni animasyonlar

Bazı bölgelerde yayınlanan yeni iOS güncellemesi, Netflix uygulamasını baştan aşağı yeniliyor. Artık uygulamayı açtığınızda büyük bir üretim önerisi ile karşılaşıyorsunuz. Büyük bir kart olarak gözüken bu teklif, iPhone’nun ivmeölçerini kullanarak paralaks tesiri de yaratıyor ve böylelikle birinci andan itibaren kullanıcıları uygulamaya bağlıyor.

Netflix’in geçtiğimiz yıl başlattığı bu yeni tasarım projesini yöneten Janum Trivedi, toplumsal medya üzerinden yeni uygulamanın özelliklerini gözler önüne serdi. Görüntüden da görüldüğü üzere uygulama; animasyonlarında, yapım sayfalarında ve profil geçişlerinde büyük değişiklik yapmış. Ayrıyeten Trivedi, uygulamanın titremişim geri bildirimi dahil birçok farklı yeniliğe sahip olduğunu da belirtti. Trivedi, Netflix’in yeni dizaynını yönetmiş olsa da kendisi artık firma için çalışmıyor fakat kaynaklarına nazaran Netflix, yakında misal bir tasarım yeniliğini Apple TV için yayınlayabilir.

Başa dön tuşu