Google Stadia kontrolcüsü Bluetooth desteği alıyor

Dev bir yatırımla 2019 yılında piyasaya sürülen Google Stadia, 4 yıllık bir müddetin akabinde kullanıcılara veda etmeye hazırlanıyor. Hatırlayacak olursak bulut tabanlı oyun hizmeti, rastgele bir satın alma gerektirmeden muhakkak fiyat ile oyunlara erişim sunuyordu. Fakat sınırlamalar ve kısıtlı oyun kütüphanesi nedeniyle pazarda beklenen muvaffakiyete ulaşamadı. Artık Google, Stadia kullanıcılarını sevindirecek yeni gelişmeler paylaştı.

Google Stadia denetimcisi Bluetooth dayanağı alıyor

Yapılan açıklamada Google, Stadia denetimcisi için Bluetooth irtibat dayanağını etkinleştirecek bir uygulama yayınlayacağını söyledi. Bilmeyenler için bu denetimci, direkt Stadia hizmete bağlanan ve Bluetooth çipini devre dışı bırakan bir aygıt olarak piyasaya sürüldü. Önümüzdeki hafta paylaşılacak uygulama kapsamında, kullanıcılar oyun kontrolcüsünü çabucak hemen tüm cihazlarda kullanabilecek. Ayrıca Google, Stadia’nın kapanmasına sadece beş gün kala Worm Game isimli son bir oyun daha yayınladı. 

Google Stadia 18 Ocak’ta tarihinde tarihin tozlu raflarına kaldırılacak. Bu bağamda Google, platform mağazasından satın alınan tüm Stadia yazılımları ve hatta Google Store’dan yapılan donanım satın alma süreçlerinin geri ödemesine başladı. Buna ek olarak birçok yayıncı, Stadia oyuncularının oyun ilerlemelerini diğer platformlara taşımalarına imkan tanıyor.

Başa dön tuşu